Sucha cera – Sposoby właściwej pielęgnacji

sucha cera

Nadmiernie sucha cera jest powodem mało atrakcyjnego wyglądu twarzy, a także przyczynia się do powstawania wielu problemów estetycznych. Jest również wiązana z szybszym powstawaniem zmarszczek. Jak zatem należy ją pielęgnować?

Sucha skóra, to problem wielu kobiet. Pomimo, iż najczęściej dotyczy on skóry twarzy, to warto jednak dodać, że suchość może pojawić się także na całym ciele. Przeważająca część ludzi, narzeka na problemy ze swędzącą, łuszczącą się, a także pękającą skórą przede wszystkim w okresie zimowym. Sucha cera daje o sobie znać, kiedy w naszych mieszkaniach mamy odkręcone grzejniki, co wpływa na znaczny spadek wilgotności powietrza. Czasami, suchość skóry, może stanowić również niedobór niektórych witamin a także zbyt małą ilość spożywanych przez nas płynów. Jeśli jednak, wszystkie te czynniki, zdołaliśmy wykluczyć, pozostaje nam tylko odpowiednia pielęgnacja naszej skóry.

Sucha cera – Jak sobie z nią poradzić?

Do tego celu, możemy wykorzystać zarówno liczne kosmetyki przeznaczonej do skóry tego typu, jaki i wiele naturalnych preparatów, z których znaczą cześć znajdziemy u siebie w domu. Skóra, która ma skłonność do nadmiernej utraty wody, powinna być odpowiednio pielęgnowana. Przed udaniem się na wieczorny spoczynek, lub też przed wejściem pod prysznic, warto nałożyć na nią jeden z olejków naturalnych. W tym celu doskonale sprawdzi się olejek arganowy, wykorzystywany również do pielęgnacji włosów, lub też zwykła oliwa z oliwek lub oliwka do pielęgnacji niemowląt. Każdy z tych preparatów, pokryje skórę warstwą ochronną, mającą na celu zapobieganie utraty wody.

Na skórę skłonną do przesuszeń, negatywnie wpływa również gorące powietrze oraz woda. Niewskazane jest więc mycie jej za pomocą wody o wysokiej temperatury. Znaczniej lepiej do tego celu nadaje się letnia woda, a jeszcze lepiej naprzemienne stosowanie wody ciepłej oraz chłonnej. Takie działanie ma na celu poprawę krążenia krwi co sprawi, że skóra będzie również lepiej nawilżona.

Co jeszcze można zrobić przy suchej cerze?

Kolejnym warunkiem radzenia sobie z problemem jakim jest sucha cera jest również stosowanie raz w tygodniu peelingu. Ma on na celu, pozbawienie skóry martwego naskórka, oraz przyspieszenie procesu jego wymiany. Dodatkowo, podczas masowania skóry twarzy, sprawiamy, iż staje się ona lepiej ukrwiona a w efekcie także nawilżona. Do peelingu warto jest stosować naturalne produkty, takie jak fusy po kawie nierozpuszczalnej. Wiele chemicznych środków do peelingu, zawiera enzymy jeszcze bardziej podrażniające skórę oraz wysuszające ją.

Po wykonaniu przez kilka minut kulistych ruchów na skórze twarzy, należy zmyć peeling za pomocą ciepłej oraz zimnej wody, a następnie nałożyć na nią dobry krem lub olejek nawilżający. Czynności tej nie poleca się stosować częściej niż raz w tygodniu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.