Naturalne, mineralne kosmetyki do makijażu

kosmetyki mineralne

Kosmetyki mineralne to dobry i bezpieczny wybór dla większości kobiet

Naturalne kosmetyki mineralne to coraz częściej kupowane produkty, których największą dostępność można znaleźć w internecie. Przedstawiamy czy warto je kupować i czym się charakteryzują.

W związku z przesyceniem naszych organizmów substancjami chemicznymi, które docierają do nas ze środowiska jak i diety, coraz częściej zastanawiamy się nad używaniem ekologicznych środków. W tej chwili, bardzo popularne stają się rosyjskie kosmetyki naturalne. Polski rynek kosmetyków także prześciga się w nowych organicznych produktach i tak, tworzone są nowe marki i linie produktów, jak choćby marka Sylveco i jej najnowsze dziecko, seria Biolaven Organic.

Nowe trendy w kosmetyce

Podążając dalej za tym trendem, możemy na rynku odnaleźć także kosmetyki do makijażu, oparte na naturalnych recepturach. Są to tak zwane kosmetyki mineralne.  Zwolennicy ich stosowania, podkreślają ich delikatność i naturalny efekt, nawet podczas stosowania w największe upały. Przeciwnicy twierdzą, że kosmetyki te uwypuklają niedoskonałości cery, a osobom o ciemniejszej karnacji, trudno dobrać odpowiednie. Nie zmienia to faktu, że kosmetyki mineralne, zdobywają cały czas nowe rzesze fanów.

Dlaczego naturalne

Można zadać sobie pytanie, czym w takim razie, różnią się kosmetyki mineralne od tradycyjnych, skoro wiadomo, że do jednych i drugich wykorzystywane są minerały. Różnica polega na sposobie ich przetwarzania. Kosmetyki mineralne, nie zawierają sztucznych, syntetycznych składników, jako dodatków, środków konserwujących, barwników lub substancji zapachowych. A to właśnie te chemiczne „ulepszacze” mogą doprowadzać do alergii, podrażnień i stanów zapalnych skóry. Dodatkowo kosmetyki mineralne, nie zawierają w sowim składzie olejów, dlatego bez przeciwwskazań mogą być stosowane na przykład do cery tłustej, ze skłonnością do trądziku.

Działanie kosmetyków mineralnych

Kosmetyki mineralne, może nie są w stanie zatuszować w błyskawiczny sposób niedoskonałości skóry, jak ma t miejsce w przypadku tradycyjnych kosmetyków do makijażu, ale za to przy dłuższym stosowaniu, pozwalają na ich zaleczenie, dzięki szeregowi składników, odpowiedzialnych za ochronę skóry przez niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, zanieczyszczeniami, czy promieniowaniem słonecznym. Dzięki dużemu stężeniu tlenku cynku, kosmetyki naturalne łagodzą podrażnienia skóry i działają jak swoiste zabiegi na twarz.

Kosmetyki do makijażu

Kosmetyki mineralne, to cała gama środków do makijażu, nie tylko oczywiste dla nas sypkie pudry, ale też róże, cienie do powiek, pomadki, a nawet płynne podkłady. Warto mieć je w swojej kosmetyczce i mieć między innymi pewność, że nasza sucha cera, nie będzie jeszcze bardziej podrażniona po nałożeniu na nią makijażu, a stany zapalne nie zostaną jeszcze bardziej rozbudzone.

Dlaczego jeszcze…

Kosmetyki mineralne, być może nie dają tak efektywnych właściwości, jak kosmetyki drogeryjne. Czasami warto użyć tradycyjnych podkładów czy cieni, jeżeli chcemy wyglądać glamour. Natomiast do codziennego makijażu, warto rozważyć opcję bezpiecznych i lekkich kosmetyków, dzięki którym zachowamy zdrową cerę, bez niepotrzebnych obciążeń i dodatkowego narażenia na kolejne, chemiczne środki, z którymi, na co dzień, i tak, i tak, musi zmagać się nasza skóra.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.