Algi jako składnik wielu kosmetyków

algi

W wielu kosmetykach do pielęgnacji skóry można spotkać zupełnie nowe i mało znane składniki aktywne. Algi stanowią jednak jeden z nielicznych i praktycznie niezmiennych elementów pielęgnacji, praktycznie od wielu wieków.

W kosmetyce, coraz częściej stawia się na składniki naturalne, których skuteczność jest nie tylko szczególnie wysoka, ale także praktycznie eliminuje ona możliwość powodowania skutków ubocznych ich stosowania. Od pewnego czasu, prawdziwe rekordy popularności w naturalnych dodatkach do kosmetyków, biją algi.

Skąd pochodzą algi?

Jak z pewnością wie większość z nas, algi są to rośliny charakteryzujące się brakiem posiadania korzeni oraz liści. Są one szczególnie zróżnicowane zarówno pod względem wielkości jak i barwy a tym samym także właściwości. Za środowisko ich występowania uznaje się przede wszystkim wody słodkie, choć nie jest to do końca prawda, ponieważ można je też znaleźć w wodach słodkich.

Dlaczego algi są takie cenne w kosmetyce?

Rośliny te bogate są w liczne składniki takie jak białka, aminokwasy, witaminy, jod, cynk oraz magnez. Nic więc dziwnego, że prócz tego że zaczęto je stosować w kosmetyce, od wielu setek lat znane są również jako produkt spożywczy. Już w starożytności, znano liczne działania lecznicze tych niezwykle bogatych w dobroczynne składniki, roślin. W kosmetyce przede wszystkim wykorzystuje się je do pielęgnacji skóry całego ciała oraz włosów. Doskonale nawilżają one skórę a także chronią ją, przed licznymi uszkodzeniami.

Algi można obecnie kupić zarówno w postaci sproszkowanej, z której samodzielnie przygotowuje się maseczki do ciała oraz okłady, lub też w formie gotowych kosmetyków zawierających w swoim składzie te rośliny. Liczne salony kosmetyczne oraz gabinety odnowy biologicznej, oferują zabiegi z użyciem alg, które stosuje się na wszystkie części ciała.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Algi są szczególnie pomocne, jeśli chodzi o odżywienia skóry oraz ochronę jej przed negatywnym działaniem zewnętrznych czynników środowiska. Dzięki unikalnym właściwością tej rośliny, wszystkie składniki jakie zawierają algi, są błyskawicznie wchłanianie do wnętrza skóry czy też włosa.

Niektóre z rodzajów alg, prócz właściwości poprawiających stan skóry, mają wpływ także na jej koloryt. W wielu krajach, algi stosowano do rozjaśniania cery, oraz w celu nadania jej blasku. Kolejną zasadniczą zaletą stosowania alg, jest także fakt, iż nadają się one dla osób w każdym wieku. Jednym z jej działań, jest również opóźnienie procesów starzenia się, zwiększenie napięcia skóry w takich miejscach jak uda czy też pośladki, a także zmniejszenie występowania rozstępów. Jako, że algi są w pełni bezpieczne i nietoksyczne, można je stosować również u kobiet w ciąży.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.