Domowe maseczki to bardzo popularny sposób na skuteczną pielęgnację cery twarzy. Mogą zapewnić wspaniałą regenerację i poprawić jej wygląd. Poznajmy najważniejsze sposoby i przydatne wskazówki.
W aptekach i drogeriach znajdziemy mnóstwo specyfików, dzięki którym możemy zadbać o naszą skórę. Ale czasami warto się pokusić o przygotowanie własnej mieszanki choćby po to, by mieć pewność, że powstała ona wyłącznie z naturalnych składników. Tak powstają właśnie domowe maseczki, które z nich są najpopularniejsze?
Domowe maseczki nawilżające
Bo przecież skórę należy od czasu do czasy nawilżyć. Wykorzystujemy je do każdego rodzaju cery, nie zależnie od tego czy jest sucha, czy też tłusta. Szczególnie warto korzystać z nich tuż po kąpielach słonecznych, bo słońce bardzo wysusza skórę. A ta najbardziej przesuszona, zacznie się za jakiś czas łuszczyć, to znak, że dodatkowo brakuje jej składników odżywczych i najwyższy czas, by ruszyć z pomocą.
Trzeba zrobić przegląd lodówki, spiżarni i szaf i już można produkować domowe maseczki, które pomogą zniszczonej i przesuszonej skórze. Co może się przydać? Przede wszystkim siemię lniane. Przygotowanie takiej maseczki jest niezwykle proste, nie trzeba nic mielić, kroić, wystarczy zalać kilka łyżek siemienia gorącą wodą i pozwolić mieszance wystygnąć. Chociaż na twarz najlepiej nakładać jeszcze ciepłą.
Nie trzeba nakładać siemienia bezpośrednio na skórę twarzy, można w tym celu użyć na przykład gazy lub bandaża. Świetną maseczką nawilżającą jest również ta przygotowana z banana, do którego dodajemy tylko odrobinę mleka albo prawdziwego twarożku. Gęsta, pachnąca maska odżywcza i doskonale nawilżająca. Domowe maseczki charakteryzują się nie tylko świetnym działaniem ale również pięknym, naturalnym zapachem.
Kolejny pomysł dotyczy świeżego ogórka. Wystarczy pokroić go w cienkie plasterki i obłożyć nim twarz. Nie muszą tkwić na niej zbyt długo, wystarczy kilkanaście minut. Zmiany będą widoczne już po pierwszej kuracji. Świetnie sprawdzają się także płatki owsiane, oraz pszenne, które mieszamy razem i dodajemy do nich jedynie odrobinę miodu. Taką mieszankę umieszczamy na twarzy na około 5 minut po czym po prostu zmywamy.
Domowe maseczki odżywcze
Domowe maseczki odżywcze możemy wykonać w równie prosty sposób. Tutaj głównym ich zadaniem jest odpowiednie odżywienie zniszczonej skóry, której brakuje niezbędnych składników odżywczych. To właśnie dzięki tego rodzaju maseczkom możemy odrobinę oszukać czas, bo skóra stanie się bardziej napięta a pierwsze zmarszczki, które zdążyły się pojawić zostaną wygładzone a może nawet znikną.
Najpopularniejsze maseczki domowe mające wartości odżywcze to te z dodatkiem awokado. Należy przeciąć owoc na pól i uzyskać miąższ oddzielając skórkę. Następnie trzeba przygotować z niego jednolitą papkę, w czym pomoże nam widelec. Dodajemy do niej odrobinę soku cytrynowego, oraz łyżkę jogurtu, po czym mieszamy wszystko razem nie zapominając o dodatku miodu. I tutaj znów pojawiają się płatki owsiane, które nie tylko doskonale nawilżają ale i odżywiają naszą skórę. Można też pokusić się o dodanie nasion Chia, które zawierają duże ilości cennych kwasów tłuszczowych.
Płatki owsiane można wcześniej sparzyć gorącą wodą, łatwiej będzie uzyskać tak zwaną papkę. Dodajemy do niej tylko odrobinę miodu i ulubionego olejku przeciwzmarszczkowego, a następnie nakładamy bezpośrednio na twarz. Przyda się nam również banan. Bananowa maseczka odżywcza ma silne działanie a do wspomnianego już banana wystarczy dodać żółtko, oraz łyżeczkę miodu. Do zrobić z pozostałym białkiem?
Kolejną domową maseczkę odżywczą. W tym celu do białka dorzuć dwie łyżeczki maślanki, a także jogurt naturalny. Później pozostaje już tylko dokładne mieszanie a na koniec wyłożenie maseczki na twarz. Pozwól jej zadziałać, więc nie zmywaj specyfiku przez najbliższych 10 minut. Dbaj o skórę twarzy, bo jest ona niezwykle delikatna i narażona na podrażnienia. Oczyszczaj ją dwa razy dziennie, stosuj peeling i nawilżaj a kiedy tylko uznasz, że przyszedł czas na coś więcej, przygotuj domowe maseczki, które zarówno nawilżą, jak i odżywią skórę na twarzy.
Najnowsze komentarze