Retinol – Właściwości pielęgnacyjne i przeciwzmarszczkowe

retinol

Retinol to jeden z podstawowych składników aktywnych wielu kosmetyków przeciwzmarszczkowych do codziennej pielęgnacji cery. Co warto o nim wiedzieć?

Od zarania dziejów, kobiety na całym świecie, poszukują licznych metod zatrzymania czasu, i sprawienia że będą one wiecznie młode. Oczywiście, nie trzeba być człowiekiem wysoko wykształconym aby zdawać sobie sprawę faktu, iż nie jest to możliwe. Ludzka skóra, tak jak wszystkie inne tkanki naszego organizmu, z czasem ulegają zużyciu. Oczywiście możliwe jest przedłużenie ich zdrowego wyglądu, ani nie ma metody, warunkującej doskonały wygląd bez zmarszczek, do późnej starości.

Retinol jako składnik przeciwzmarszczkowy

Pomimo, iż wciąż robi się wszystko aby móc opracować kosmetyk, redukujący procesy starzenia, to jednak jak do tej pory nie udało się to zrobić z efektem stuprocentowym. Dowiedziono jednak, iż istnieją składniki które mogą nieco opróżnić ten proces. Jednym z tego rodzaju składników jest witamina A, mająca ogromy wpływ na zachowanie prawidłowej kondycji skóry oraz wielu innych narządów.

W przypadku skóry, ma ona jednak działanie przeciwzmarszczkowe, co zostało już wykorzystane przez ekspertów medycyny estetycznej. Mieszanki kilku witamin, oraz innych pomocniczych składników, wstrzykuje się pod skórę twarzy odżywiając ją od środka. Jednym z pomocniczych składników tego rodzaju jest retinol który wraz z witaminą A ma wpływ na przyspieszenie procesów regeneracji komórek skóry. Oba te składniki zawiera także przeważająca liczba kremów do twarzy, nie tylko tych, przeznaczonych dla pań w wieku średnim. Retinol jest dodawany także do kremów oraz innych kosmetyków do cery trądzikowej czy też skłonną do przesuszeń.

Co trzeba wiedzieć o działaniu retinolu

Co bardzo ważne, nie do końca poznane są jeszcze efekty działania ratinolu pod wpływem promieni słonecznych. Powszechnie wiadomo jednak, że może on powodować silne reakcje chemiczne, szkodliwe dla skóry. Większość kremów tym składników, przeznaczona jest do stosowania na noc. Warto więc zawsze dostosowywać się do zaleceń producenta, dotyczących stosowania konkretnych kosmetyków.

Warto także zaznaczyć, że procesy odbudowy tkanek skóry wymagają nieco czasu. Nie warto wiec, spodziewać się natychmiastowego efektu pozbycia się zmarszczek, ponieważ nie jest to możliwe. Aby móc w sposób obiektywny ocenić działanie kremu, konieczne jest jego regularne stosowanie przez okres przynajmniej tygodnia czasu. Z pewnością po upływie około 7-10 dni zauważymy, że skóra twarzy stała się znacznie bardziej gładka i napięta niż było to do tej pory.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.