Czy nasiona Chia naprawdę zwalczą zmarszczki

nasiona Chia

Nasiona Chia mogą pomóc w procesie ochrony skóry przed zmarszczkami

Dość niedawno nasiona Chia po raz pierwszy pojawiły się w różnych produktach do pielęgnacji skóry, głównie kremach, maseczkach i peelingach do twarzy. Oferują one zwiększenie nawilżenia skóry, a także gwarantują młodzieńczy wygląd i wygładzenie. Co warto wiedzieć o tym wyjątkowym i bardzo modnym składniku.

Znany dermatolog dr Nicolas Perricone obiecuje, że wyciąg z nasion Chiapozostawi skórę aksamitnie miękką w dotyku i widocznie żywą”. Niektóre kosmetyki oferują z kolei mycie pianą Chia, która ma zapewnić lepsze usunięcie brudu oraz pozostawić nieco oleju z twarzy. Coraz liczniejsze z produktów pielęgnacyjnych wykazują działanie przeciw starzeniu się skóry i zapobieganie powstawaniu zmarszczek mimicznych.

Producenci tych kosmetyków uważają, że mogą one dać silny impuls przeciwutleniający, którzy przyczynia się do walki ze starzeniem się skóry, głównie utracie jędrności i świeżości wyglądu. Czy to na pewno działa?

Na czym polega wyjątkowość nasion Chia

Niektórzy dermatolodzy uważają, że nasiona Chia dotrzymują obietnicy i świetnie sprawdzają się w codziennej pielęgnacji. Jednak wszystko zależy przede wszystkim od tego, jakich efektów oczekujemy.

Nasiona Chia zawierają znaczne ilości kwasów tłuszczowych omega-3, które wykorzystywane są wleczeniu wielu chorób i defektów skóry. Mogą one zapewnić szereg korzystnych efektów leczniczych i pielęgnacyjnych, w tym między innymi ochrony górnej warstwy skóry oraz pomocy w gojeniu się ran. Niektóre badania wskazują ponadto, że nasiona Chia mogą przyczynić się do łagodzenia rozrostu skóry.

Nasiona Chia zawierają substancje aktywne, mające właściwości przeciwutleniające i przeciwzapalne. Teoretycznie mogłyby być one korzystne zarówno do zapobiegania zmarszczek, jak i łagodzenia zapalenia skóry. Więcej o tym wspaniałym produkcie dietetycznym i pielęgnacyjnym dowiesz się pod adresem – KLIK.

Czego można się spodziewać

Niektórzy eksperci zalecają ostrożność w myśleniu, że samo stosowanie nasion Chia może pomóc w skutecznej walce ze starzeniem się skóry. Ponadto wiele kosmetyków naturalnych, które zawierają nasiona Chia, jest bardzo drogich, co może być poważną przeszkodą dla tych, którzy chcą stosować kosmetyki przez długi okres. Niektórzy lekarze uważają, że nasiona Chia mają potencjał, ale konieczne są dalsze badania.

Tak, nasiona Chia zawierają sporo tłuszczów omega-3, które skutecznie nawilżają i chronią skórę. Posiadają one także niezwykłe właściwości przeciwutleniające, co pomaga w walce z wolnymi rodnikami, a tym samym ograniczają procesy starzenia. To pomaga w osiągnięciu efektu mniej jędrnej i elastycznej skóry.

Korzystne działanie pielęgnacyjne

Dotychczas istnieje niewiele dowodów naukowych potwierdzających korzystne działanie olejku z nasion Chia na skórę. Nie wiadomo, czy faktycznie przyczynia się do młodszego wyglądu skóry i ewentualnie w jakim stopniu. Nie oznacza to jednak, że jest nieskuteczny.

Z powodu braku dowodów specjaliści często uważają, że dodawanie nasion Chia do codziennie spożywanych posiłków może mieć lepszy wpływ, niż wykorzystywanie ich bezpośrednio na skórę.

Domowa pielęgnacja skóry

Te pokruszone i zmielone nasiona doskonale wchłaniają wodę, tworząc substancję żelową. Taka substancja może przyczynić się do nawilżenia skóry, a także sprawi, że będzie ona miękka i dobrze nawilżona. Nawilżenie na powierzchni skóry zapewni także, że suche komórki wypełnią się, a tym samym ukryją się drobne zmarszczki mimiczne.

Dzięki temu działaniu jest nadzieja dla tych wszystkich, którzy liczą na miękką skórę. Nasiona Chia mogą przede wszystkim pomóc w odpowiednim nawilżeniu skóry.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.