Jednym z największych problemów w pielęgnacji twarzy jest skuteczne pozbycie się worków pod oczami. Jak temu zaradzić? Poniżej przedstawiamy kluczowe wskazówki.
Każdy, kto miał do czynienia z workami pod oczami, wie, jak irytujący jest to problem. Przede wszystkim znacznie postarzają cerę, wyglądamy na starszych nawet o kilka lat. Sprawiają, że wyglądamy na mniej atrakcyjnych fizycznie dla innych osób. Worki pod oczami kojarzą się z osobami ponurymi, zmęczonymi, które nie potrafią się dobrze wyspać. Słyszałem nawet o przypadkach, gdy kierownicy zwalniali swoich podwładnych, ponieważ z powodu worków pod oczami uważali ich za mniej skoncentrowanych, osłabionych, chociaż to raczej ekstremalny przykład. Nic dziwnego, że wiele osób próbuje się ich za wszelką cenę pozbyć, z różnym rezultatem.
Istnieje wiele sposobów na walkę z workami pod oczami. Jak to zwykle bywa, niektóre są bardziej skuteczne, inne mniej. Nie każda metoda może być wykorzystywana w danym przypadku. Czasem worki pod oczami są wynikiem problemów z nerkami, wtedy standardowe procedury nic nie pomogą. Odrzućmy jednak skrajne przypadki i zajmijmy się zwyczajnymi przypadkami. W poniższym artykule przedstawię parę sposobów na walkę z workami pod oczami, na pewno któryś przypadnie Ci do gustu.
Zapobieganie powstawaniu worków pod oczami
Najprostszym sposobem walki z workami pod oczami jest oczywiście zapobieganie im poprzez zmianę trybu życia. Przede wszystkim należy się dobrze wysypiać. Nie mówię od razu o pełnych ośmiu godzinach snu, gdyż mało kto może sobie pozwolić na ten luksus. Śpij po prostu tyle, żeby poczuć się wypoczętym, a z pewnością ślady pod oczami zaczną znikać. Ważna jest również dieta. Upewnij się, że przyjmujesz odpowiednią dawkę witaminy A i D, a także magnezu. Jedz dużo owoców i ryb. Staraj się, aby Twój metabolizm był wiecznie pobudzony, nie możesz doprowadzić do zatrzymania wody w organizmie.
Domowe sposoby na worki pod oczami
Wiele osób decyduje się na leczenie worków pod oczami przy użyciu domowych sposobów. Niektóre są znane od lat, inne to wynik badań z ostatnich lat. Plusem tego rodzaju zabiegów jest fakt, że są całkowicie bezpieczne. Najczęściej wykorzystywaną domową metodą są okłady z herbaty bądź zielonego ogórka, szczególnie jeśli worki są skutkiem braku snu. Pomocne również mogą okazać się okłady z lodu. Terapia ziołowa również przynosi efekty w leczeniu worków pod oczami. Dawniej stosowano okłady z rumianku, okazuje się, że ta metoda może przynieść naprawdę zaskakujące rezultaty. Zielarze polecają dziś raczej miłorząb japoński bądź bratki. Warto przyjrzeć się działaniu poszczególnych naparów ziołowych. Zwracaj uwagę na te, które pozwalają na poprawę stanu skóry, powinny działać również na worki pod oczami. Przed rozpoczęciem kuracji upewnij się jednak, że dany środek nie powoduje przypadkiem podrażnień, byłoby to szczególnie niebezpieczne w okolicach oczu.
Preparaty do walki z workami pod oczami
Naturalne metody są świetne, nie mogą jednak dorównywać skutecznością środkom dostępnym w aptekach. Nie musimy jednak całkowicie odrzucać dokonań naturalnej medycyny. Moim zdaniem świetnym sposobem na połączenie działania natury i najnowszych odkryć jest wykorzystanie preparatów, których formuła została oparta wyłącznie na naturalnych składnikach. Dzięki temu będą całkowicie bezpieczne, a dodatkowo zapewnią lepsze rezultaty dzięki wysokiemu stężeniu aktywnych składników. Śmiało polecić można olej kokosowy czy olej rycynowy, które są bardzo tanie i łatwe w użyciu. Ponadto nie powodują żadnych efektów ubocznych.
Na rynku znajdziesz dziesiątki środków, które mają Cię wspomóc w walce z workami pod oczami. Mają postać kremów, żelów, naparów czy tabletek. Według wielu najlepszym preparatem w tej kategorii jest krem Revitol Eye Cream. Szybko i skutecznie likwiduje wszelkie przebarwienia na powiekach i w okolicach oczu, a dodatkowo usuwa wszelkie zmarszczki czy inne oznaki starzenia się skóry. Dogłębnie nawilża skórę, będzie ona wyglądać młodo jak nigdy wcześniej. W Revitol Eye Cream znajdziemy aż cztery aktywne składniki, w tym niezwykle skuteczny bisabolol i chryzyna.
Najnowsze komentarze