Dlaczego warto używać kremy do twarzy

kremy do twarzy

Kremy do twarzy to podstawowe produkty pielęgnacyjne, które powinny być regularnie stosowane w pielęgnacji skóry przez każdą kobietę. Umożliwiają one nie tylko utrzymanie dobrej kondycji cery, ale również zapobiegają zmarszczkom i widocznym efektom starzenia.

Perfekcyjnie wykonany makijaż, przy użyciu nawet najdroższych kosmetyków, to nie wszystko jeśli nie będziemy odpowiednio dbać o swoją cerę. Liczne badania oraz sondaże dowodzą, że wiele kobiet pomija podstawowe kroki wykonania makijażu czy też codziennej pielęgnacji rano oraz wieczorem. Bardzo ważne, jest zachowanie odpowiedniej kolejności czynności, dzięki czemu, będziemy mieć pewność, że rzeczywiście kosmetyk zadziała na naszą skórę.

Dlaczego stosujemy kremy do twarzy?

Każdego wieczoru, konieczne jest dokonanie demakijażu, czego wiele pań nie robi. W jednym z programów typu tok show, ukazała się nawet wypowiedź pani, która śmiało twierdziła iż nie zmywa swojego makijażu przez cały tydzień. Nie warto pod żadnym pozorem wzorować się na takich osobach. Skóra stale pokryta pudrem czy też podkładem, nie może swobodnie oddychać co w efekcie prowadzi do przesuszenia skóry lub też sytuacji zgoła odwrotnej, czyli nadmiernego jej przetłuszczenia się.

Bardzo ważną rolę w codziennej pielęgnacji skóry twarzy odgrywa krem do twarzy. Kremy do twarzy to kosmetyki mające wiele funkcji, w zależności od tego jaki ich rodzaj wybierzemy. Najbardziej tradycyjny jest krem nawilżający. Można go stosować zarówno wieczorem, po zmyciu resztek makijażu oraz rano zanim jeszcze nałożymy puder lub podkład. Zadaniem kremu, jest nawilżenie skóry, odżywienie jej a także wygładzenie.

Jak wybierać kremy do twarzy?

W sklepach znajdziemy również kremy do twarzy o właściwości nadającej koloryt. Ich sukces nastąpił stosunkowo niedawno, jednak krótko po pojawieniu się na rynku kosmetycznym, zyskał on grono sympatyków. Doskonale nadaje się on przede wszystkim na okres lata, kiedy temperatura jest na tyle wysoka, że tradycyjny puder powoduje nadmierne pocenie się. Pośrednią formą między kremem koloryzującym a zwykłym, jest krem poprawiający koloryt skóry. Zawiera on w sobie składniki powodujące zwiększenie wyrazistości naturalnego koloru skóry.

W wielu sklepach dostać można także kremy przeznaczone do pielęgnacji na noc lub też na dzień. Być może wielu z nas, wydaje się, że nie różnią się one między sobą. Prawdą jest jednak, że krem przeznaczony na noc, jest zwykle bardziej tłusty niż ten na dzień. Może on również zawierać większą ilość składników aktywnych, gdyż to właśnie nocą, są one najszybciej wchłaniane do wnętrza skóry. Jeśli nakładamy krem nawilżający przed wykonaniem codziennego makijażu, powinniśmy pamiętać, aby pozwolić kosmetykowi wniknąć w głąb skóry zanim zaczniemy nakładanie pudru.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.