Dlaczego warto stosować serum do twarzy

serum do twarzy

Serum do twarzy to obecnie jeden z głównych typów produktów kosmetycznych, zapobiegających przedwczesnemu starzeniu skóry twarzy. Dlaczego warto na nie zwrócić uwagę? Koniecznie się dowiedz.

Niestety nie każda kobieta może cieszyć się nieskazitelną cerą. Warto również wiedzieć, że nawet jeśli należymy do grona tych szczęśliwych Pań, wcale nie oznacza to, iż z biegiem lat, nasza skóra nie będzie pozbawiona blasku oraz niezbędnego napięcia, które przyczynia się do powstawania zmarszczek. W takim przypadku warto jest, zastosować raz na jakiś czas, lub też codziennie odpowiednie serum.

Dlaczego serum do twarzy?

Różnica miedzy kremem, nawet najwyższej jakości a serum do twarzy polega przede wszystkim na intensywności ich działania. Serum bowiem posiada zwykle, znacznie więcej skoncentrowanych składników, mających z zadaniem odżywienie naszej skóry oraz nadanie jej blasku oraz witalności. Nie bez znaczenia jest również wyższa skuteczność w walce ze zmarszczkami mimicznymi, które mają szansę na wygładzenie i wyraźne zmniejszenie.

Wielu specjalistów z dziedziny kosmetologii, zaleca stosowanie serum przede wszystkim na noc. Czemu? Powodów takiego stanu rzeczy jest kilka. Jednym z nich jest fakt, że serum na nieco inną konsystencje niż krem do twarzy, i nie nadaje się do stosowania go pod podkład czy też puder w kremie.

Drugim powodem, dla którego warto jest stosować serum wieczorem, jest fakt, iż to właśnie w czasie naszego odpoczynku, składniki są najszybciej wchłanianie w głąb skóry, powodując jej odżywienie. Serum, dostępne są przeważnie w sprzedaży w opakowaniach znacznie mniejszych niż tradycyjne kremy. Oznacza to tylko tyle, iż są znacznie bardziej wydajne. Substancje odżywcze, w serum są skondensowane, dlatego też, nie jest konieczne stosowanie ich w takiej ilości jak zwyczajny krem.

Dla kogo najlepiej nadaje się serum do twarzy?

To zależy od tego jaki rodzaj kosmetyku planujemy wybrać. W sprzedaży znajdziemy kosmetyki wygładzające, odżywiające, odmładzające a także te, zapobiegające starzeniu się skóry. Jedno jest pewne, warto je stosować nie tylko w przypadku wystąpienia problemów z cerą, ale także profilaktycznie, dzięki czemu, nasza skóra narażona będzie w znacznie mniejszym stopniu na negatywne działanie czynników zewnętrznych.

Jeśli już po pierwszym zastosowaniu kosmetyku, spodziewamy się spektakularnych efektów, możemy się nieco rozczarować. Okazuje się bowiem, iż potrzeba czasu, tak jak w przypadku każdego innego kosmetyku, aby wywołał on pożądane przez nas efekty. Regeneracja skóry, również wymaga pewnego czasu, dlatego też, powinniśmy poczekać na pierwsze efekty około tygodnia czasu, regularnego stosowania kosmetyku.

Przy wyborze odpowiedniego serum warto kierować się jego składem. Najbardziej bezpiecznym rozwiązaniem jest niewątpliwie wybór kosmetyku naturalnego, tj. takiego, w którym większość składników aktywnych to ekstrakty roślinne. Zapewni od wtedy, że wraz z aplikacją środka pielęgnacyjnego nie dostarczymy organizmowi szkodliwych środków syntetycznych, które na długo wnikają w komórki organizmu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.